Dětská jóga

Představu o józe má už asi většina z nás. Lekce dětské jógy jsou ale zcela jiné. Plné her, provázené písničkami a vždy protkané příběhem. Jsou tvořeny tak, aby děti ani nevnímaly, jak se pomalu učí jednotlivým pozicím, díky kterým se protáhnou, posílí, naučí správnému hlubokému dýchaní a krátké relaxaci, odpočinku.

Aktivní děti učí zklidnění a ty méně aktivní zase naučí zapojit se do pohybu a hry, a najít i nové kamarády.

Mám zkušenosti s prací s dětmi hyperaktivními, s poruchou pozornosti a impulzivity, i s dětmi onkologicky nemocnými, které potřebují citlivou a individuální péči.

Na lekci se používají veselé dětské pomůcky, takže každá lekce je jedinečné.

Přijďte vyzkoušet úvodní lekci, než se rozhodnete, zda je dětská jóga právě pro Vaše zlatíčka 😊.
Lekce - dospělí

V lekcích pro dospělé, stejně jako ve své osobní praxi, vycházím ze systému cviků Ashtanga Vinyasa jógy - z původního jógového směru, ze kterého později vzešly další modifikace jógy, jako tolik populární a více známá power jóga, nebo v posledních letech vinyasa či flow jóga.

Principem mých lekcí je cvičení na vlně dechu, tedy střídání asán/pozic vždy s nádechem či výdechem. Lekce jsou vedeny spíše dynamicky, aby jsme prohřáli tělo, které se pak vlastním vnitřním teplem očisťuje. Soustavou cviků se stimulují a harmonizují funkce vnitřních orgánů. Součástí každé lekce je panajáma - dechové cvičení, a také relaxace na závěr.

Kurz Český Brod - pondělí - 18.30 hod (Sokolovna)
Kurz Semice - úterý - 18.30 hod (Sokolovna)

Tempo na lekcích bývá přizpůsobeno skupině. I úplný začátečníci rychleji proniknou k hlubším benefitům jógy, pokud se přidají ke skupince mírně pokročilejších cvičících. Dalším přínosem skupinových lekcí je pak samozřejmě energie skupiny.Individuální lekce

Komu jsou určeny:


Ať už Vás k myšlence o individuálních lekcích vedou jakékoliv důvody, stojí za to se sejít a vyzkoušet to 😊


Co s sebou na lekci?


Vybavení jednotlivých studií pomůckami na jógu:

Český Brod – Rehabilitační a Jógové centrum: Sál je vybaven podložkami, dekami a jógovými bločky.
Český Brod – Sokolovna: Na lekce je nutné nosit vlastní podložky.
Semice – Sokolovna: Na lekce je nutné nosit vlastní podložky.